Suchy basen BabyBall jako sposób na naukę przez zabawę

suchy basen BabyBall z dzieckiem

Suchy basen BabyBall jako sposób na naukę przez zabawę

Rodzice dzieci w różnym wieku zastanawiają się, jak skutecznie nauczyć dziecko umiejętności, które na pewno przydadzą się im w przyszłości. Tak naprawdę, najprostszym sposobem na naukę jest… zabawa! Tak jak budowanie z klocków pomaga rozwijać orientację w terenie czy sposób myślenia przyczynowo-skutkowego, tak na przykład suchy basen z piłeczkami, może przyczynić się do rozwoju wielu innych umiejętności.

 

suchy basen BabyBall z dzieckiem

 

Zabawa dla dzieci i dorosłych

Nie od dziś wiadomo, że piłki różnego rodzaju angażują nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Jeśli pojawiają się co najmniej dwie osoby, to rozwija się także umiejętność prowadzenia rozmowy, a także postrzeganie świata z jej perspektywy. Mądrzy dorośli wiedzą, że chcąc nauczyć dziecko lepiej zapamiętywać i skupiać uwagę, zwiększyć jego wiedzę i rozwinąć szkolne umiejętności, najlepiej jest posłużyć się właśnie zabawą. Patrząc na zabawę z tej perspektywy, dostrzegamy jej ogromne walory edukacyjne. Samodzielnie zdobywanie wiedzy jest dla dzieci wielką satysfakcją, dlatego jako rodzic jak najczęściej baw się z dzieckiem i przemycaj różne formy nauki. Zdobywanie wiedzy wcale nie musi się kojarzyć z książkami i siedzeniem w ławce.

suchy basen BabyBall z dzieckiem

 

Piłeczki, które uczą.

 

Twoje dziecko ma problem z rozróżnieniem kolorów? A może niechętnie uczy się liczenia? Wszystko możesz załatwić za pomocą piłeczek. Twoja pociecha bawi się w baseniku? Zadaj pytanie, jaki kolor piłeczki trzyma w ręce. Kolorowe piłeczki pomogą rozróżnianiu odcieni, ponieważ BabyBall w swojej ofercie posiada np. kolor chabrowy, fioletowy i miętowy, a także biały, szary i kremowy. Dodatkowo, piłeczki to także świetny element do nauki liczenia. Możemy kazać dziecku stworzyć kręgi, które w sobie będą posiadały określoną ilość piłeczek. Dodatkowo jeśli tylko stworzymy podstawowe znaki: „+” „-” i „=” możemy nauczyć dziecko prostych działań matematycznych. Posiadanie suchego basenu jest niezwykle korzystne, ponieważ możemy uczyć się z dzieckiem nie tylko w domu, ale również na dworze. Dlatego jeśli jeszcze nie wiesz w jaki sposób nauczyć dzieci kolorów lub liczenia, to z pomocą  przychodzi suchy basen BabyBall.

 

One thought on “Suchy basen BabyBall jako sposób na naukę przez zabawę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *