Woreczki sensoryczne - BabyBall – suche baseny z kulkami
a
  >    >  Woreczki sensoryczne

Woreczki sensoryczne to bardzo dobra i prosta zabawa dla każdego dziecka. Na pewno każdy z Nas pamięta je choćby z gimnastyki korekcyjnej. Aby zacząć zabawę, wystarczy po porostu odrobina miejsca i oczywiście woreczki sensoryczne!
Pobudź  zmysły Swojego dziecka
Woreczki sensoryczne to rodzaj zabawki, która pobudza wszystkie zmysły Naszego dziecka. Przede wszystkim widoczne jest wsparcie rozwoju integracji sensorycznej. Co to tak właściwie oznacza? Mózg w jednym momencie otrzymuje bodźce z różnych źródeł – wzrok, dotyk, słuch czy koordynacja ruchowa. W tym czasie jego zadaniem jest rozpoznanie i posegregowanie informacji, a następnie wytworzenie reakcji, która jest adekwatna do konkretnej sytuacji. Dzięki takiej stymulacji dziecko jeszcze lepiej rozumie świat, który go otacza, co sprawia, że lepiej i bezpieczniej w nim funkcjonuje.
Nieskończona ilość pomysłów
            Woreczki sensoryczne sprawiają, że nagle mamy masę pomysłów na różnego rodzaju gry i zabawy. Woreczki sensoryczne można wykorzystać do zrobienia zawodów. Jedną z rywalizacji może być na przykład noszenie woreczka na głowie.  Zabawa, która przyniesie wiele frajdy całej rodzinie to rzucanie do celu. Wystarczy koszyk, lub linie, które określają punktację. Kolejną z gier może być losowanie, na której części ciała będziemy przenosić woreczek z punktu A do punktu B. Macie już dość zabaw i zawodów? Zrelaksujcie swoje stopy! Wystarczy, że zrobimy sobie spacer po woreczkach! To bardzo dobre zadanie sensoryczne, które uciska receptory znajdujące się na podeszwach stóp. Oprócz pobudzenia bodźców, u dziecka rozwija się wrażliwość na dotyk a także umiejętność utrzymania równowagi na nierównym podłożu.
Woreczki sensoryczne  firmy BabyBall są bezpieczne, posiadają atesty oraz spełniają normy UE (symbol CE) i są wykonane ręcznie z polskich materiałów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2